Southern Cruisers Riding Club
české stránky největšího touringového klubu na světě

Aneb, jak to všechno začalo...

Po patnáctileté pauze jsem si koupil novou motorku a začal jsem si užívat života trochu víc, než dříve. Po několika týdnech ježdění mi začalo něco scházet... Motorkářské kamarádství a bratrství. A to byl okamžik, kdy jsem se rozhodl založit klub v oblasti Memphisu, kde jsem potkal nové přátele, se kterými jsme začali společně jezdit a uživat si nádherných pocitů při jízdě tak, aby to bylo akceptovatelné i naším okolím. Bylo nás pár a klubu jsme dali jméno Southern Cruisers Riding Club. Na tenkrát začínajícím internetu jsme založili pár stránek o našem klubu a diskusní fórum, kde jsme mohli všichni společně komunikovat a připravovat nové akce a vyjížďky. Během této doby jsme pracovali na klubovém logu a prošli jsme desítky návrhů, než jsme se všichni shodli na logu, které náš klub používá dodnes a které je zaregistrovanou ochrannou známkou.
Velmi krátce po založení a zformování klubu v Memphisu, mě kontaktoval Jerry Longdon (přezdívaný HIP) z oblasti Knoxville a ptal se na náš klub. Když Jerry zjistil, že se jedná o místní klub, rozhodl se založit pobočku či motorkářsky “chapter” v Knoxville. Chtěl prostě vidět, co to udělá a jaký by byl zájem. Během této doby jsme připravovali pravidla pro organizaci klubu a zásady pro členy. Nechtěli jsme, aby se klub dostal do kategorie “špatných” klubů a aby byl naprosto čistý, průhledný a legální ve všech směrech. Pobočka v Knoxville se začala starat o organizaci a ze zakládajícího klubu v Memphisu se stala regionální pobočka v Tennessee.
SCRC Po krátké době se ukázalo, že dvě pobočky pracují velmi dobře a byli jsme spokojeni. Potom zavolal Tim Jones z města Rome ve státu Georgia. Jeho první slova byly “A co takhle založit pobočku v Georgii?” Překvapilo nás to, protože je to poměrně daleko a nenapadlo nás, že by někdo mohl mít o klub zájem. Ale dříve než jsme se nadáli byla na světě aktivní pobočka v Georgii. Během rozhovorů nám Tim řekl, že se zabývá navrhováním webovských stránek a že by bylo dobré mít svou vlastní doménu a že by se staral o naše stránky na internetu. Byli jsme překvapeni ale stalo se a naše doména www.southerncruisers.net začala fungovat a tím to vlastně všechno začalo.
Přišla řada dalších lidí, kteří založili pobočky v Karolíně, Oklahomě a další v Tennessee. Zdálo se, že se všichni chtějí stát členy Southern Cruisers Riding Clubu. Během let jsme otevřeli pobočky ve všech státech USA a v řadě dalších zemí v Evropě, Asii i v Austrálii. Nárůst členů je rychlejší než kdy jindy a denně se přihlašují další a další zájemci. Uvědomil jsem si, že zájem o členství je tak velký proto, že lidé si přáli být přesně v takovém klubu, jako je Southern Cruisers. V našem klubu je spoustaveteránů, aktivních vojáků, pilotů, úředníků i dělníků, lidí bez práce a naopak vysoce pracovně vytížených lidí - prostě na věku ani povolání nezáleží, jde nám jen o radost a kamarádství.
V současné době má náš mezinárodní klub tisíce členů. Jsme rádi že se to povedlo.
Rick Perry (Rickster)
zakladatel a prezident